İTU Uçak Uzay Fakültesi Öğrenci Mezun Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İTU Uçak Uzay Fakültesi Öğrenci Mezun Platformu

Uçak Mühendisliği Uzay Mühendisliği Meteoroloji Mühendisliği

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

bilgi istiyorum

+8
damla
nilly
pastdo
m.asil
dragonlence
southpark
Admin
alchemy
12 posters
YazarMesaj
alchemy

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimeÇarş. Ekim 10, 2007 8:29 pm

meraba.bu sene össye giricem.eğer istediğim puanı yapabilirsem uçak mühendisliği yazmayı düşünüyorum.acaba mesleğin ve bölümün artıları eksileri neler?puanı biraz yüksek gibi duruyo.nasıl bi çalışma temposu izlemeliyim?
Admin
Admin
Admin

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimeC.tesi Ekim 13, 2007 8:34 pm

Aslına bakarsan bu sorulara cevap vermek genellikle kolay yada tatmin edici degildir...Her meslekte oldugu gibi + ve - leri olacaktır...Bunlara deginmekten cok bence senin isteyip istememen önemli...Cünkü eczacı da olsan,tıp ta okusan bi takım - lerle karsılasacaksın...Bundan cok kendi istegini degerlendir..

Çalışma olayına gelincede;bilmiyorum zamanında o kadar abartı calısmamıstım,iyi puan gelmişti...Elinden geldigi kadar çalış okulu dershaneyi boşlama; olmaması için hiç bir neden yok...

Umarım kazanırsın Wink
https://aeroforum.yetkin-forum.com
alchemy

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimePaz Ekim 14, 2007 1:05 am

kaç puan gelirse gelirse gelsin ilk tercihim olucak.havacılıkla yakından ilgileniyorum zaten.cvp için saol..
Admin
Admin
Admin

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimePaz Ekim 14, 2007 1:14 am

Rica ederim bu tutkuyla devam edersen eminim basarabilirsin...

Kolay gelsin...
southpark

southpark

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimePaz Ekim 14, 2007 3:52 pm

Admin güzel söylemiş.
...Her meslekte oldugu gibi + ve - leri olacaktır...
önemli olan bu mesleği sevmen.zaten sevince - yönleriyle pek ilgilenmeyeceksin.
iyi çalışmalar.
dragonlence

dragonlence

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimePerş. Ekim 18, 2007 4:22 pm

Uçakta 5. seneme girdim. 5 senelik tecrübeme rağmen bölümüm konusundaki tecrübesizliğime diyecek yok Smile
havacılıkla ilgili şeyler bir tutkunsa eğer bence bu bölümde çok eğlenirsin. çünkü gerçekten diğer mühendisliklerden çok faklı olduğunu düşünüyorum ben. ilk karşılaşacağın şeyse insanlara okuduğun bölümü söylediğinde suratlarındaki ifade olacak ve tepkileri çok hoşuna gidecek. umarım kazanır ve gelirsin ama benden sana bir tavsiye bu bölümde kendin çabalamadıkça hiçbir şey öğrenemezsin ama özellikle klüp faaliyetlerine katılırsan çok şey öğrenecek ve öğrendikçe bu işten daha da büyük keyif alacaksın. ne yap ne et ne derslerini ne de ders dışındaki faaliyetlerini boşlama. çünkü yapılabilecek çok güzel eğlenceli ve eğitici şeyler var. of çok konuştum lol!
m.asil

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimeÇarş. Ocak 30, 2008 9:28 pm

slm arkadaşlar ben bu sene öss ye gireceğim ve uçak müh. istiyorum.İnşallah olur.
Ama eğer olmazsa 2. tercihime uzay mühendisliği yazacağım.
ama uzay da bitirsem uçaklarla uğraşmak istiyorum.
yani sorum şu ki ben izmirliyim.
eğer uçak tutmazsa uzay yerine ege makine ya da ytü makine mi seçeyim?
dersler hemen hemen aynıymış ama i bulurken diploma sorunu olur mu ki?
şimdiden teşekkürler.
m.asil ergüner
pastdo

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimePerş. Ocak 31, 2008 9:29 pm

ben sana uçak mühendisliği konusunda açık ve net bir cevap veremiyeceğim çünkü daha bu sene girdim halende hazırlık bölümü öğrencisiyim.ama adminin yazdıkları oku ve ciddiye al.her kesin söylediği laflar bunlar deme.ilgili olman çok önemli bir husus zaten yükseköğretim zorlayıcı bir hayat tecrübesi; ayrıca bunun üstüne zor dersler diye tabir edilenler eklenince ortaya iç açıcı bir tablo çıkmıyor:D üstüne birde sevmediğin ve ilgilenmediğin şeyler hayatın devamı için iyi sonuçlar doğurmaz. ama derslerle ilgili zor sıfatı tamamen duyumlarımdan ibaret ilerde daha fikir sahibi olucağım sanırım.iş ve diploma ile ilglili sorularına hiç birşey diyemiyeceğim.ama ben havacılığı seviyorum bu yüzden burdayım ve diğer kaygılardan kendimi uzak tutuyorum.kolay gelsin iyi çalışmalar.
nilly

nilly

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimePaz Şub. 03, 2008 1:52 am

m. asil

öncelikle sana tavsiyem odaklanacağın şey sınav olsun bölüm seçmek sonra gelir

bunu sana söylüorum çünkü benim lisede hazırlık okurken uçak müh aklıma düştü ve ilk tercihimle uçağa girdim

ama sınava hazırlanırken sınav odaklıydım yani gününe ders çalışıp test çözüp netlerimi olabildiğince yukarı çekiodum

zaten bunun sonucunda istediğin bölüme girmen kaçınılmaz oluo Laughing hatta öyle bir duruma geldim ki aldığım puan itü uçağın tavan puanına çok yakındı gözüm döndü itü makinaya mı girsem gata tıpa mı diye düşünmeye başladım sonra birden ya ben yıllardır itü uçak diorum noluo bana oldum silkindim toparlandım uçaı dediğim gibi ilk tercihime yazdım ve fakülteme 6. kişi olarak girdim

ama sınava çalışırken zaman zaman aklımda olur mu olmaz mı soruları da vardı onun için şöle bi planım vardı ben uçakçı olacaktım bu yüzden az puan gelse bile itüye girip yatay yapacaktım ki yatay çok kolay bişi diil çünkü türkiyenin sayılı zeki insanlarıyla yarışıosun yine de moralimi yüksek tutup sadece sınavı düşündüm dedipim gibi tercih 2. sırada gelir öncelikli olan senin sınavda performansın...

sevgiler...
damla

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimeC.tesi Mayıs 24, 2008 2:05 pm

ben 2009 da öss sınavına giricem. uzay mühendisliği istiyorum. bu bölümü okumak zor ve iş imkanı az diyorlar. sizce uzay mühendisliği nasıl? bilgi almak sitiyorum . lütfen
Admin
Admin
Admin

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimeC.tesi Mayıs 24, 2008 2:35 pm

Aslında okumak kolay yada zor demekte biraz zor.Kişiye ve azmine göre değişir...İş imkanına gelince hepsi afaki şeyler..İs konusundada insanların söylediği zorlukta bir durum söz konusu değil.
Hatta emin olabilirsin ki ITU den mezun olmak bi ayrıcalıktır.Ancak önünde ÖSS var sonrasında umarım kazanırsın LİSANS dönemin var..
Daha şimdiden nasıl iş bulurum diye düşünmek ilerki dönemlerinde seni sıkıntıya sokar bence.
Umarım hedeflerine ulaşırsın.Sınavda başarılar damla;)
damla

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimePaz Mayıs 25, 2008 9:22 am

uzay mühendisliğini çok istiyorum zaten.3 senedir hayalim. başaracağımı sanıyorum. tabi öss'yi atlatabilirsem Smile pek duyulmayan bi meslek olduğu için insanların çoğu uzaya mı gidicen diye bir tepki gösteriyor. onlara bunu açıklamak zor. ama kim ne derse desin ben itü'lü olmak istiyorum...
Admin
Admin
Admin

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimePaz Mayıs 25, 2008 9:36 am

Smile inancına cok sevindim damla...Umuyorum ki istediklerini elde edebilirsin...Şimiden başarılar...Sınavından sonra seni burada bi itulu olarak görürüz umarım..Kolay gelsin...
damla

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimePaz Mayıs 25, 2008 2:44 pm

teşekkür ederim...1 sene sonra inşallah bende itü'lü olacam...şimdiden sınavı kazanmış gibi hissettim kendimi Smile
southpark

southpark

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimePtsi Haz. 02, 2008 7:15 pm

damla demiş ki:
pek duyulmayan bi meslek olduğu için insanların çoğu uzaya mı gidicen diye bir tepki gösteriyor.

http://www.itusozluk.com/goster.php/t%FCrklerin+meslek+yorumlar%FD/%25uzay

uzay müh. okuyan arkdaşlarımızın karşılaşması muhtemel diyaloglar Suspect confused
Admin
Admin
Admin

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimePtsi Haz. 16, 2008 4:13 am

2008 ÖSS sezonunu kapatan bütün arkadaşlarımızı bonservisleriyle birlikte ITUde görmek istiyoruz.. Wink
Umarım istediğiniz yerleri kazanırsınız..Şimdiden tebrikler...!!
Lustin

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: İyi Günler   bilgi istiyorum Icon_minitimeÇarş. Haz. 18, 2008 2:26 am

İyi Günler,
Ben bu sene öss'ye girdim. Geçen sene hava harp okulunun kampından fiziksel olarak çok ağır geldiği için ayrıldım. O günden beri aklımda vardı uçak mühendisliği. Fakat asıl amacım bu sene öss'ye hazırlanırken, bilgisayar mühendisi olmaktı. Ama sanırım bu amacımın biraz uzağında kaldım. Ne yazık ki bilgisayar dışında pek başka ilgi alanım yok. Fakat, yaratmayı, yeni şeyler üretmeyi seviyorum. Bu yüzden ilk tercihim endüstri ürünleri tasarımı olacak, ikinci tercihime de uçak mühendisliği yazmayı düşünüyorum. Açıkçası herkesin bilmediği birşeyi öğrenecek olmak beni heyecanlandırıyor. Fakat tam olarak da bir bilgim veya uçaklara karşı özel bir ilgim yok. Sizce uçak mühendisliği yazmalı mıyım? Şu anda iş imkanlarını veya parasını pek önemsemiyorum, sadece bu bölüme benim gibi uçaklarla ilgili çok fazla bilgisi olmadan girip de, bu işten gerçekten zevk alan, veya benim de bu işte zevkle çalışabileceğimi düşünen var mı onu merak ediyorum. Bu mühendislikte uçak tasarımı üzerine bir uzmanlık dalı var mı? Birazcık bilgi verebilirseniz çok sevinirim...

Saygılar....
yolgezer

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 10:17 pm

Ben bu sene öss ye girdim şimdilik itü makine ve ucak geliyor.İşin doğrusu ben uçak mühendisliğini hiç düşünmemiştim bölüm hakkında etraftan duyduklarımdan başka bişey bilmiyorum.Biri çok güzel bölüm diyor başka biri de boşuna okuma boşta kalırsın diyor.çok kararsızım bende...uçaklarla tek ilgim okulda ki havacılık kulübüydüLaughing orda maket ucaklar yapıyorduk cok zevkliydi bnm için Laughing
Benim en cok merak ettiğim dersler nasıl,hocalar nasıl? ve türkiyede iş kolu iyi mi?
nausicaa

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 2:30 am

peki uzay okuyup da uçakla çap yada yandal yapan var mı? ortak ders fazla sanırım
Admin
Admin
Admin

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimeÇarş. Tem. 30, 2008 2:33 am

Arkadaşlar meraklarınız genel itibariyle benzer bir çizgide...üstte verilen cevaplarda bir çok yanıtı bulabilirsiniz...
Çap yada yandal sorusunu daha önce görmemiştim cevaplayayım...

Uzay Müh. ögrencisi olup Uçak müh. ile çap yapan arkadaşların alması gereken kredi miktarı ve dersler aşagıdaki linkte verilmiştir...

http://www.sis.itu.edu.tr/capprg/UZB_UCK_YENI.html

bilgi olması açısından incelemek isterseniz uçak müh. bölümünün yarıyıllara göre belirlenmiş ders programınıda bu linkte görebilirsiniz...
http://earth.sis.itu.edu.tr/plan/UCK/200310.html

Hepinizi ITULU olarak görmek dileğiyle...
ADMIN
Admin
Admin
Admin

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimeÇarş. Tem. 30, 2008 2:41 am

@Lustin
Aslına bakarsan illaki Uçaklarla yada havacılıkla bugüne kadar ilgin olmamış olması asırı derecede eksi anlamına gelmiyor...Zaten bi cok insanda ne oldugunu bilmedigi bölüme girdikten sonra ömrünü bu meslekte harcamakta...Ama maddi kaynak taşımadan severek yapabileceğin bi meslek olması acısından sevdigin,ilgilendigin bölüme girmek önemlidir...Umarım en dogru olanı bulur ve mutlu olursun...
@yolgezer
Havacılık klübünde olman bile okulda cok büyük aşamalar kaydetmen için geçerli...bir önceki mesajda ders programıyla alakalı bi link yazdım..oradan inceleyebilirsin...İçerisine girince nefret etsende,bi çok dersin ismi bile dısarıdan bakınca sanıyorum heyecanlandırabilir...Ben zamanında böyle olmuştum Smile

Hepinizi ITUde görmek dileğiyle...
Tercih sonuclarınızıda buraya yazın arkadaşlar...başarılarınızı görmek şahsen beni mutlu eder...
icandemir

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimePerş. Tem. 31, 2008 6:19 pm

bu sene oss ye girdim puanım ucak mühendisliğine yetiyo ama biraz kararsızım yıldız teknik elektronik ve haberlesme mi yazayım yoksa itu ucak mı diye ilgi alanı olarak ucakı tercih ederim ama elektroniğin iş imkanı cok diyolar ucağın iş imkanı sınırlı diyolar ucak mühendisi olup normal bi makine mühendisinin yaptığı isi yapmak istemiyorum yurt ici dısı iş imkanları nasıl en az ve encok ne kadar para kazanılıyo matematik ve fizige fevkelade ilgim var sizce elektronik mi ucak mühendisliği mi yazayım 4gün içinde tercihlerimi vermem lazım acele cevap bekliyorum simdiden tesekkur ederim.
Admin
Admin
Admin

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimeCuma Ağus. 01, 2008 12:24 am

yıldızdanda kaliteli insanlar cıkmıstır elbet ama,yıldız da bilmem ne haberleşme okuyacagına ITU de UCAK MUHENDISI olabiliyorsan emin ol geleceğin her zaman açıktır...
maaş ücret yönünden bişey demek imkansızdır... 10000 dolar alanda biliyoruz 1000 dolarda ama emin ol hiç bir ITU MEZUNU acıkta kalmaz...
YAnlıs anlasılmasın yıldızı kötülemiyorum asla...!!! ITU farkını vurgulamayak istedim...İlgi alanın neyse başkalarının ne istediginden cok sen ne istiyorsan onu yaz bence... Saygılar sevgiler...
icandemir

bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Geri: bilgi istiyorum   bilgi istiyorum Icon_minitimePaz Ağus. 03, 2008 1:22 pm

saol admin ucakı yazdım artk hade hayırlısı

bilgi istiyorum
1 sayfadaki 1 sayfası