İTU Uçak Uzay Fakültesi Öğrenci Mezun Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İTU Uçak Uzay Fakültesi Öğrenci Mezun Platformu

Uçak Mühendisliği Uzay Mühendisliği Meteoroloji Mühendisliği

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ?

2 posters
YazarMesaj
aerodominik

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? Empty
MesajKonu: Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ?   Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? Icon_minitimeC.tesi Şub. 23, 2008 11:57 pm

Merhabalar ben şu anda fransızca eğitim yapan bir lisede 3. sınıfta okumaktayım.Uçak mühendisliğine ve özellikle uçaklara karşı çok ilgi duyuyorum insanın işinin hobisi olmasının daha faydalı olduğunu düşünüyorum.. Soruma gelince;
Alacağım diploma bana fransada okuma imkanı veriyor yani bir fransız üniversitesine başvurma hakkım var.
Sizce uçak mühendisliği için Türkiye'de mi kalmalıyım yoksa eğitimime yurt dışında devam etsem daha mı iyi olur ? Bildiğim kadarıyla Airbus'lar Fransada üretiliyor orada eğitim aldıktan sonra çalışma olanağı bulabilir miyim ne dersiniz ? Teşekkürler
Admin
Admin
Admin

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? Empty
MesajKonu: Geri: Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ?   Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? Icon_minitimePaz Mart 09, 2008 3:02 pm

Eger gerçekten fransızcan o kadar iyiyse ve oradaki okula direkt olarak basvurabiliyorsan bence bu secenek cok mantıklı...
Havacılıga özel ilgi duymana cok sevindim..Eger kazanırsan ileride hobilerinini hayatına ne kdr katkısı oldugunu görebilirsin...!!!
Umarım istedigin olur..Kolay gelsin..!!!
https://aeroforum.yetkin-forum.com

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ?
1 sayfadaki 1 sayfası